Intergame Select S.R.L.
Locație: Sector 1, Bucuresti
Descriere:
Cu sediul în Sector 1, Bucuresti, Intergame Select S.R.L. activează în domeniul activitati de jocuri de noroc si pariuri (cod CAEN 9200). Compania este înregistrată la Registrul Comerțului sub numărul J40/11307/2018, având codul unic de identificare 26207876.
Adresa noastră: Str. Grigore Mora, Nr. 37, Sector 1, Bucuresti.
Analiza Financiara:
Rezumat: Intergame Select S.R.L. este un lider in industria jocurilor de noroc din Romania, cu o crestere spectaculoasa a cifrei de afaceri de 21,3% si a profitului net de 44,6% in 2024 fata de 2023, sustinuta de un scor financiar perfect de 100/100 si o structura financiara solida.
Intergame Select S.R.L., infiintata in 2009 si cu sediul in Sectorul 1, Bucuresti, opereaza in domeniul jocurilor de noroc si pariurilor (CAEN 9200). Compania a inregistrat in 2024 rezultate financiare remarcabile, confirmand o traiectorie ascendenta constanta.
Cifra de afaceri a atins 526.979.700 RON in 2024, in crestere cu 21,3% fata de cele 434.295.522 RON raportate in 2023. Aceasta crestere semnificativa indica o expansiune agresiva a operatiunilor si o pozitie de piata in consolidare. Veniturile totale de 534.809.289 RON au depasit cifra de afaceri cu aproximativ 7,8 milioane RON, sugerand venituri financiare sau extraordinare complementare.
Profitabilitatea companiei s-a imbunatatit substantial. Profitul net a crescut de la 87.150.163 RON la 126.026.194 RON, o majorare de 44,6% - aproape dublu fata de ritmul de crestere al veniturilor. Marja de profit a avansat de la 20,07% la 23,91%, ceea ce demonstreaza o eficienta operationala in crestere. Cheltuielile totale au crescut cu doar 14,5% (de la 339.107.480 RON la 388.337.333 RON), semnificativ sub ritmul de crestere al veniturilor, indicand un control riguros al costurilor.
Structura bilantiera reflecta o companie solida si bine capitalizata. Activele totale au crescut cu 42,2%, ajungand la 231.958.874 RON. Activele circulante s-au majorat cu 67,7%, de la 82.442.035 RON la 138.249.013 RON, in timp ce activele imobilizate au scazut usor de la 67.861.730 RON la 65.224.372 RON, sugerand o strategie orientata spre lichiditate si flexibilitate operationala.
Rata indatorarii s-a imbunatatit semnificativ, coborand de la 31,85% la 25,08%, in conditiile in care capitalurile proprii au crescut cu 56,3%, de la 111.165.230 RON la 173.779.538 RON. Datoriile totale au crescut modest, cu doar 12%, pana la 58.179.336 RON. Raportul active circulante/datorii totale de 2,38 confirma o capacitate excelenta de acoperire a obligatiilor pe termen scurt.
Rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE) ramane extraordinar de ridicata la 72,52%, desi a inregistrat o usoara scadere de la 78,40% in 2023. Aceasta diminuare se datoreaza cresterii mai rapide a capitalurilor proprii fata de profit, nu unei deteriorari a performantei.
Productivitatea fortei de munca s-a imbunatatit considerabil. Cu 816 angajati (in crestere cu 5,6% fata de 773 in 2023), cifra de afaceri pe angajat a crescut de la aproximativ 561.800 RON la 645.600 RON, o majorare de 14,9%. Numerarul disponibil de 21.414.776 RON asigura un tampon confortabil pentru operatiunile curente.
In concluzie, Intergame Select S.R.L. demonstreaza o performanta financiara de exceptie, cu crestere accelerata, profitabilitate in imbunatatire si o structura financiara echilibrata, justificand pe deplin scorul financiar maxim de 100/100.
Cifra de afaceri a atins 526.979.700 RON in 2024, in crestere cu 21,3% fata de cele 434.295.522 RON raportate in 2023. Aceasta crestere semnificativa indica o expansiune agresiva a operatiunilor si o pozitie de piata in consolidare. Veniturile totale de 534.809.289 RON au depasit cifra de afaceri cu aproximativ 7,8 milioane RON, sugerand venituri financiare sau extraordinare complementare.
Profitabilitatea companiei s-a imbunatatit substantial. Profitul net a crescut de la 87.150.163 RON la 126.026.194 RON, o majorare de 44,6% - aproape dublu fata de ritmul de crestere al veniturilor. Marja de profit a avansat de la 20,07% la 23,91%, ceea ce demonstreaza o eficienta operationala in crestere. Cheltuielile totale au crescut cu doar 14,5% (de la 339.107.480 RON la 388.337.333 RON), semnificativ sub ritmul de crestere al veniturilor, indicand un control riguros al costurilor.
Structura bilantiera reflecta o companie solida si bine capitalizata. Activele totale au crescut cu 42,2%, ajungand la 231.958.874 RON. Activele circulante s-au majorat cu 67,7%, de la 82.442.035 RON la 138.249.013 RON, in timp ce activele imobilizate au scazut usor de la 67.861.730 RON la 65.224.372 RON, sugerand o strategie orientata spre lichiditate si flexibilitate operationala.
Rata indatorarii s-a imbunatatit semnificativ, coborand de la 31,85% la 25,08%, in conditiile in care capitalurile proprii au crescut cu 56,3%, de la 111.165.230 RON la 173.779.538 RON. Datoriile totale au crescut modest, cu doar 12%, pana la 58.179.336 RON. Raportul active circulante/datorii totale de 2,38 confirma o capacitate excelenta de acoperire a obligatiilor pe termen scurt.
Rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE) ramane extraordinar de ridicata la 72,52%, desi a inregistrat o usoara scadere de la 78,40% in 2023. Aceasta diminuare se datoreaza cresterii mai rapide a capitalurilor proprii fata de profit, nu unei deteriorari a performantei.
Productivitatea fortei de munca s-a imbunatatit considerabil. Cu 816 angajati (in crestere cu 5,6% fata de 773 in 2023), cifra de afaceri pe angajat a crescut de la aproximativ 561.800 RON la 645.600 RON, o majorare de 14,9%. Numerarul disponibil de 21.414.776 RON asigura un tampon confortabil pentru operatiunile curente.
In concluzie, Intergame Select S.R.L. demonstreaza o performanta financiara de exceptie, cu crestere accelerata, profitabilitate in imbunatatire si o structura financiara echilibrata, justificand pe deplin scorul financiar maxim de 100/100.
Puncte forte
- Crestere accelerata a profitului net (+44,6%) peste ritmul de crestere al veniturilor (+21,3%), demonstrand o eficienta operationala in continua imbunatatire.
- Structura financiara solida cu rata indatorarii de doar 25,08% si capitaluri proprii de 173.779.538 RON, oferind independenta financiara si capacitate de investitii.
- Rentabilitate exceptionala cu ROE de 72,52% si marja de profit de 23,91%, valori rare in economia romaneasca, indicand o utilizare foarte eficienta a resurselor.
- Productivitate ridicata a fortei de munca, cu cifra de afaceri per angajat de aproximativ 645.600 RON, in crestere cu 14,9% fata de anul anterior.
Factori de risc
- Dependenta de cadrul legislativ - industria jocurilor de noroc este puternic reglementata in Romania, iar modificarile legislative sau fiscale pot afecta semnificativ profitabilitatea.
- Concentrarea pe un singur sector de activitate (CAEN 9200) expune compania la riscuri specifice industriei, inclusiv schimbari in comportamentul consumatorilor si presiuni sociale pentru restrictionarea gamblingului.
- Scaderea usoara a ROE de la 78,40% la 72,52% semnaleaza ca ritmul de acumulare a capitalurilor depaseste capacitatea de generare a profitului, ceea ce pe termen lung poate indica o nevoie de diversificare a investitiilor.
Informatii Companie:
CUI: 26207876
Cod CAEN: 9200
Anul înființării: 2009
Contact:
Adresă: Str. Grigore Mora, Nr. 37
Telefon:
Fax: 0311069839
Date financiare:
Scor financiar:
Bun
Activitate:
Activitati de jocuri de noroc si pariuri
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 526.979.700 | 434.295.522 | 389.204.525 | 275.533.530 | 153.568.735 | 238.924.039 |
| Venituri totale | 534.809.289 | 436.421.937 | 390.784.365 | 278.914.743 | 159.099.664 | 240.589.023 |
| Cheltuieli totale | 388.337.333 | 339.107.480 | 285.419.284 | 205.938.399 | 131.416.430 | 167.400.595 |
| Profit net | 126.026.194 | 87.150.163 | 92.029.728 | 63.600.591 | 23.574.489 | 61.442.022 |
| Total active | 231.958.874 | 163.120.770 | 146.178.023 | 119.500.567 | 109.338.660 | 108.739.225 |
| Total datorii | 58.179.336 | 51.955.540 | 38.137.417 | 47.711.530 | 80.132.051 | 42.692.162 |
| Capitaluri proprii | 173.779.538 | 111.165.230 | 108.040.606 | 71.789.037 | 28.773.892 | 65.605.745 |
| Casa si conturi banci | 21.414.776 | 17.861.203 | 14.494.490 | 9.120.642 | 30.016.872 | 5.565.514 |
| Nr. angajati | 816 | 773 | 725 | 651 | 614 | 582 |
| Capital subscris | 778.500 | 778.500 | 778.500 | 778.500 | 778.500 | 778.500 |
Scrie o recenzie
Pentru a scrie o recenzie, te rugăm să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Încă nu există recenzii
Fii primul care lasă o recenzie pentru această firmă!
Firme similare
Intrebari frecvente despre firme
Verificati daca firma are badge-ul "Verificat" care indica validarea datelor de catre echipa noastra. Consultati recenziile altor clienti, verificati CUI-ul la ANAF si cautati informatii suplimentare despre companie online.
Pentru a lasa o recenzie, trebuie sa fiti autentificat. Accesati tab-ul "Recenzii" de pe pagina firmei, selectati numarul de stele, completati titlul si descrierea experientei dvs., apoi apasati "Trimite recenzia".
Datele firmelor sunt preluate din Registrul Comertului si actualizate periodic. Pentru informatii 100% actuale despre o firma, va recomandam sa verificati direct la Registrul Comertului sau pe portalul ANAF.
Puteti contacta firma folosind datele de contact afisate pe pagina: telefon, email sau website. Daca firma are butonul "Suna Acum", puteti initia un apel direct din browser pe dispozitivele mobile.
Da, apasati butonul "Raporteaza firma" de pe pagina si selectati motivul raportarii. Echipa noastra va verifica informatiile si va face corecturile necesare in cel mai scurt timp.