Lucky Seven Gambling SRL
Descoperă toate informațiile esențiale despre LUCKY SEVEN GAMBLING SRL și Nr. Registrul Comerțului J24/118/2012. Sediul social se află pe Str. SANATAT...
Locație: Baia Mare, Maramures
Descriere:
Descoperă toate informațiile esențiale despre LUCKY SEVEN GAMBLING SRL și Nr. Registrul Comerțului J24/118/2012. Sediul social se află pe Str. SANATATII, nr. 3, oferind acces rapid la servicii și suport. Pentru detalii suplimentare sau colaborări, contactează-ne la telefon 0760664650. Alege LUCKY SEVEN GAMBLING SRL, o firmă cu date transparente, înregistrată legal în România, gata să răspundă solicitărilor tale!
Analiza Financiara:
Rezumat: Lucky Seven Gambling SRL incheie 2024 cu rezultate financiare de top: profit net de 33 mil RON, marja de 29,72% si practic zero datorii, justificand pe deplin scorul de 90/100. Principalul risc ramane dependenta de un sector puternic reglementat, cu potential de modificari legislative imprevizibile.
Lucky Seven Gambling SRL este o companie din sectorul jocurilor de noroc si pariurilor (CAEN 9200), cu sediul in Baia Mare, judetul Maramures. Infiintata in 2012, compania a atins in 2024 o cifra de afaceri de 111.259.436 RON, confirmand pozitia sa de jucator semnificativ in industria de profil din Romania. Scorul financiar de 90 din 100 reflecta o sanatate financiara remarcabila, sustinuta de indicatori puternici pe toate dimensiunile analizate.
**Performanta financiara**
Rezultatele din 2024 sunt deosebit de solide. Veniturile totale de 112.051.714 RON au generat un profit net de 33.071.004 RON, echivaland cu o marja neta de 29,72% - un nivel exceptional pentru orice industrie, cu atat mai mult intr-un sector competitiv si reglementat precum jocurile de noroc. Cheltuielile totale de 74.595.172 RON reprezinta aproximativ 66,6% din venituri, indicand un control riguros al costurilor operationale. Diferenta de 792.278 RON dintre veniturile totale si cifra de afaceri sugereaza venituri financiare sau alte venituri secundare minore, ceea ce confirma ca activitatea de baza este sursa principala de rentabilitate.
**Bilant si lichiditate**
Activele totale ale companiei se ridica la 69.220.491 RON, cu o structura echilibrata intre activele imobilizate (26.708.003 RON - 38,6%) si activele circulante (39.038.356 RON - 56,4%). Cel mai remarcabil aspect il reprezinta nivelul numerarului si al conturilor bancare: 37.423.257 RON, adica aproape 96% din activele circulante si peste 54% din totalul activelor. Aceasta lichiditate extraordinara confera companiei flexibilitate financiara maxima, capacitate imediata de investitii sau de distributie a dividendelor.
**Structura capitalului si indatorare**
Compania prezinta o structura de capital extrem de solida. Capitalurile proprii de 65.033.743 RON acopera 93,9% din totalul activelor, in timp ce datoriile totale sunt de numai 4.117.793 RON, rezultand o rata de indatorare de 5,95%. Aceasta autonomie financiara aproape totala reduce la minimum riscul de solvabilitate. Rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE) de 50,85% este remarcabila - fiecare leu investit de actionari genereaza randamente substantiale, confirmand eficienta operationala a managementului.
**Resurse umane si productivitate**
Cei 210 angajati sustin operatiunile la scara cu o cifra de afaceri per angajat de aproximativ 529.807 RON, indicand o productivitate solida in sectorul serviciilor. Capitalul subscris de 50.000 RON, modest in raport cu operatiunile reale, este o caracteristica comuna in Romania pentru companiile cu crestere organica puternica.
**Concluzie**
Lucky Seven Gambling SRL demonstreaza o sanatate financiara excelenta in 2024, sustinuta de profitabilitate ridicata, lichiditate abundenta si independenta aproape totala fata de finantari externe. Scorul de 90/100 este pe deplin justificat de indicatorii financiari prezentati.
**Performanta financiara**
Rezultatele din 2024 sunt deosebit de solide. Veniturile totale de 112.051.714 RON au generat un profit net de 33.071.004 RON, echivaland cu o marja neta de 29,72% - un nivel exceptional pentru orice industrie, cu atat mai mult intr-un sector competitiv si reglementat precum jocurile de noroc. Cheltuielile totale de 74.595.172 RON reprezinta aproximativ 66,6% din venituri, indicand un control riguros al costurilor operationale. Diferenta de 792.278 RON dintre veniturile totale si cifra de afaceri sugereaza venituri financiare sau alte venituri secundare minore, ceea ce confirma ca activitatea de baza este sursa principala de rentabilitate.
**Bilant si lichiditate**
Activele totale ale companiei se ridica la 69.220.491 RON, cu o structura echilibrata intre activele imobilizate (26.708.003 RON - 38,6%) si activele circulante (39.038.356 RON - 56,4%). Cel mai remarcabil aspect il reprezinta nivelul numerarului si al conturilor bancare: 37.423.257 RON, adica aproape 96% din activele circulante si peste 54% din totalul activelor. Aceasta lichiditate extraordinara confera companiei flexibilitate financiara maxima, capacitate imediata de investitii sau de distributie a dividendelor.
**Structura capitalului si indatorare**
Compania prezinta o structura de capital extrem de solida. Capitalurile proprii de 65.033.743 RON acopera 93,9% din totalul activelor, in timp ce datoriile totale sunt de numai 4.117.793 RON, rezultand o rata de indatorare de 5,95%. Aceasta autonomie financiara aproape totala reduce la minimum riscul de solvabilitate. Rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE) de 50,85% este remarcabila - fiecare leu investit de actionari genereaza randamente substantiale, confirmand eficienta operationala a managementului.
**Resurse umane si productivitate**
Cei 210 angajati sustin operatiunile la scara cu o cifra de afaceri per angajat de aproximativ 529.807 RON, indicand o productivitate solida in sectorul serviciilor. Capitalul subscris de 50.000 RON, modest in raport cu operatiunile reale, este o caracteristica comuna in Romania pentru companiile cu crestere organica puternica.
**Concluzie**
Lucky Seven Gambling SRL demonstreaza o sanatate financiara excelenta in 2024, sustinuta de profitabilitate ridicata, lichiditate abundenta si independenta aproape totala fata de finantari externe. Scorul de 90/100 este pe deplin justificat de indicatorii financiari prezentati.
Puncte forte
- Profitabilitate exceptionalä - marja neta de 29,72% si ROE de 50,85% demonstreaza eficienta operationala si un model de afaceri bine calibrat.
- Lichiditate abundenta - numerarul de 37.423.257 RON reprezinta 54% din totalul activelor, asigurand capacitate imediata de reactie la oportunitati sau riscuri.
- Independenta financiara totala - rata de indatorare de numai 5,95% si capitaluri proprii de 65 mil RON plaseaza compania intr-o pozitie de risc financiar minim.
- Stabilitate si maturitate operationala - 13 ani de activitate continua in sectorul jocurilor de noroc, cu 210 angajati si crestere constanta a veniturilor.
Factori de risc
- Expunere la risc legislativ si de reglementare - sectorul jocurilor de noroc este supus unor modificari frecvente ale cadrului legal in Romania (taxe, restrictii operationale), ceea ce poate afecta brusc profitabilitatea.
- Concentrare geografica si sectoriala - activitatea aparent concentrata intr-o singura locatie si intr-un singur sector CAEN creste vulnerabilitatea la socuri locale sau la schimbari de politica publica.
- Dependenta de fluxuri de numerar volatile - veniturile din jocuri de noroc pot fluctua semnificativ in functie de sezonalitate, comportamentul consumatorilor si competitie.
Informatii Companie:
CUI: 29731300
Cod CAEN: 9200
Anul înființării: 2012
Contact:
Adresă: Str. Sanatatii, Nr. 3
Telefon:
Date financiare:
Scor financiar:
Bun
Activitate:
Activitati de jocuri de noroc si pariuri
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 111.259.436 | 82.252.841 | 74.618.744 | 55.520.513 | 25.490.597 | 35.919.463 |
| Venituri totale | 112.051.714 | 82.523.278 | 74.849.678 | 56.272.299 | 26.873.785 | 36.123.824 |
| Cheltuieli totale | 74.595.172 | 60.552.905 | 49.210.215 | 34.833.802 | 18.643.489 | 25.593.250 |
| Profit net | 33.071.004 | 20.402.142 | 23.370.798 | 19.703.924 | 7.546.843 | 9.707.800 |
| Total active | 69.220.491 | 52.098.725 | 51.803.728 | 34.121.413 | 22.778.809 | 17.113.286 |
| Total datorii | 4.117.793 | 3.044.022 | 11.732.065 | 5.418.231 | 2.096.950 | 3.191.998 |
| Capitaluri proprii | 65.033.743 | 48.962.943 | 39.967.668 | 28.703.182 | 20.681.859 | 13.921.288 |
| Casa si conturi banci | 37.423.257 | 19.228.020 | 10.425.578 | 10.474.923 | 7.858.508 | 4.593.516 |
| Nr. angajati | 210 | 197 | 166 | 154 | 109 | 113 |
| Capital subscris | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
Scrie o recenzie
Pentru a scrie o recenzie, te rugăm să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Încă nu există recenzii
Fii primul care lasă o recenzie pentru această firmă!
Firme similare
Intrebari frecvente despre firme
Verificati daca firma are badge-ul "Verificat" care indica validarea datelor de catre echipa noastra. Consultati recenziile altor clienti, verificati CUI-ul la ANAF si cautati informatii suplimentare despre companie online.
Pentru a lasa o recenzie, trebuie sa fiti autentificat. Accesati tab-ul "Recenzii" de pe pagina firmei, selectati numarul de stele, completati titlul si descrierea experientei dvs., apoi apasati "Trimite recenzia".
Datele firmelor sunt preluate din Registrul Comertului si actualizate periodic. Pentru informatii 100% actuale despre o firma, va recomandam sa verificati direct la Registrul Comertului sau pe portalul ANAF.
Puteti contacta firma folosind datele de contact afisate pe pagina: telefon, email sau website. Daca firma are butonul "Suna Acum", puteti initia un apel direct din browser pe dispozitivele mobile.
Da, apasati butonul "Raporteaza firma" de pe pagina si selectati motivul raportarii. Echipa noastra va verifica informatiile si va face corecturile necesare in cel mai scurt timp.