Mad Total Games SRL
Locație: Bolintin-Vale, Giurgiu
Descriere:
Mad Total Games SRL - o firmă de încredere cu sediul în Bolintin-Vale, județul Giurgiu.
Pentru verificarea legalității și autenticității firmei, vă prezentăm datele oficiale: Codul Unic de Identificare (CUI): 26853265. Numărul de înregistrare în Registrul Comerțului: J52/207/2010.
Pentru a ne contacta sau vizita, folosiți următoarele informații: Sediul social se află la adresa: B-dul Republicii, Nr. 2k, Bolintin-Vale. Telefon: 0725525367.
Echipa Mad Total Games SRL vă așteaptă cu profesionalism și dedicare. Contactați-ne pentru a discuta despre cum vă putem ajuta să vă atingeți obiectivele de afaceri.
Analiza Financiara:
Rezumat: Mad Total Games SRL este un operator major in industria jocurilor de noroc din Romania, cu o cifra de afaceri de aproape 280 de milioane RON in 2024, un nivel foarte scazut de indatorare (7,14%) si o rentabilitate a capitalurilor proprii excelenta de aproape 30%.
Mad Total Games SRL, infiintata in 2010 si cu sediul in Bolintin-Vale, judetul Giurgiu, activeaza in domeniul jocurilor de noroc si pariurilor (CAEN 9200). Compania a inregistrat in 2024 o cifra de afaceri de 279.327.911 RON, ceea ce o plaseaza printre operatorii de dimensiune semnificativa din piata romaneasca de gambling.
Profitabilitatea companiei merita o analiza atenta. Profitul net de 8.921.599 RON corespunde unei marje nete de 3,19%, un nivel relativ modest. Diferenta dintre veniturile totale (280.976.713 RON) si cheltuielile totale (270.438.801 RON) indica un rezultat brut de aproximativ 10,5 milioane RON, din care profitul net ajunge la aproape 9 milioane dupa impozitare. Marja redusa este specifica industriei jocurilor de noroc, unde volumele sunt foarte mari, dar costurile operationale - inclusiv taxele si licentele impuse de ONJN - erodeaza semnificativ profitabilitatea.
In schimb, rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE) de 29,99% este remarcabila. Aceasta valoare arata ca fiecare leu investit de actionari genereaza aproape 30 de bani profit, un nivel care depaseste cu mult media economiei romanesti. Acest ROE ridicat este posibil datorita structurii de capital extrem de eficiente - capitalul social subscris este de doar 30.000 RON, iar capitalurile proprii de 29.745.052 RON au fost construite predominant din profiturile reinvestite de-a lungul celor 14 ani de activitate.
Structura bilantiera a companiei este solida. Activele totale de 32.032.792 RON sunt finantate aproape integral din surse proprii, datoriile totale de doar 2.287.740 RON reprezentand o rata a indatorarii de 7,14%. Aceasta pozitie financiara conservatoare ofera companiei o rezistenta foarte buna la socuri economice si o independenta totala fata de creditori. Lichiditatea este buna, cu numerar de 7.747.438 RON, suficient pentru a acoperi datoriile totale de peste 3 ori.
Un aspect care iese in evidenta este productivitatea extraordinara per angajat. Cu doar 28 de salariati, cifra de afaceri per angajat depaseste 9,9 milioane RON, iar profitul net per angajat este de aproximativ 318.600 RON. Aceasta eficienta sugereaza un model de business bazat pe automatizare si tehnologie, probabil sali de jocuri cu aparate electronice sau platforme de pariuri cu componenta digitala puternica.
Activele imobilizate de 12.625.065 RON (39% din total active) reflecta investitiile in echipamente de joc si infrastructura, in timp ce activele circulante de 19.407.727 RON asigura flexibilitate operationala. Raportul dintre activele circulante si datoriile totale (de aproximativ 8,5 la 1) confirma o pozitie de lichiditate excelenta.
Scorul financiar de 80 din 100 reflecta fidel profilul companiei - o afacere profitabila, cu indatorare minima si eficienta operationala ridicata, dar limitata de marjele inerente ale industriei.
Profitabilitatea companiei merita o analiza atenta. Profitul net de 8.921.599 RON corespunde unei marje nete de 3,19%, un nivel relativ modest. Diferenta dintre veniturile totale (280.976.713 RON) si cheltuielile totale (270.438.801 RON) indica un rezultat brut de aproximativ 10,5 milioane RON, din care profitul net ajunge la aproape 9 milioane dupa impozitare. Marja redusa este specifica industriei jocurilor de noroc, unde volumele sunt foarte mari, dar costurile operationale - inclusiv taxele si licentele impuse de ONJN - erodeaza semnificativ profitabilitatea.
In schimb, rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE) de 29,99% este remarcabila. Aceasta valoare arata ca fiecare leu investit de actionari genereaza aproape 30 de bani profit, un nivel care depaseste cu mult media economiei romanesti. Acest ROE ridicat este posibil datorita structurii de capital extrem de eficiente - capitalul social subscris este de doar 30.000 RON, iar capitalurile proprii de 29.745.052 RON au fost construite predominant din profiturile reinvestite de-a lungul celor 14 ani de activitate.
Structura bilantiera a companiei este solida. Activele totale de 32.032.792 RON sunt finantate aproape integral din surse proprii, datoriile totale de doar 2.287.740 RON reprezentand o rata a indatorarii de 7,14%. Aceasta pozitie financiara conservatoare ofera companiei o rezistenta foarte buna la socuri economice si o independenta totala fata de creditori. Lichiditatea este buna, cu numerar de 7.747.438 RON, suficient pentru a acoperi datoriile totale de peste 3 ori.
Un aspect care iese in evidenta este productivitatea extraordinara per angajat. Cu doar 28 de salariati, cifra de afaceri per angajat depaseste 9,9 milioane RON, iar profitul net per angajat este de aproximativ 318.600 RON. Aceasta eficienta sugereaza un model de business bazat pe automatizare si tehnologie, probabil sali de jocuri cu aparate electronice sau platforme de pariuri cu componenta digitala puternica.
Activele imobilizate de 12.625.065 RON (39% din total active) reflecta investitiile in echipamente de joc si infrastructura, in timp ce activele circulante de 19.407.727 RON asigura flexibilitate operationala. Raportul dintre activele circulante si datoriile totale (de aproximativ 8,5 la 1) confirma o pozitie de lichiditate excelenta.
Scorul financiar de 80 din 100 reflecta fidel profilul companiei - o afacere profitabila, cu indatorare minima si eficienta operationala ridicata, dar limitata de marjele inerente ale industriei.
Puncte forte
- Rata de indatorare extrem de scazuta (7,14%) si capitaluri proprii solide de 29.745.052 RON, oferind independenta financiara totala si rezistenta la socuri economice.
- Rentabilitate excelenta a capitalurilor proprii (ROE 29,99%), demonstrand o utilizare foarte eficienta a resurselor actionarilor.
- Productivitate per angajat exceptioinala - aproape 10 milioane RON cifra de afaceri per salariat, indicand un model de business puternic automatizat.
- Lichiditate confortabila, cu numerar de 7.747.438 RON care acopera datoriile totale de peste 3 ori.
Factori de risc
- Marja de profit neta de doar 3,19% lasa un spatiu de manevra redus - orice crestere a taxelor specifice industriei sau a costurilor operationale poate afecta semnificativ profitabilitatea.
- Dependenta de un cadru reglementar strict si volatil - industria jocurilor de noroc este supusa permanent riscului de modificari legislative care pot restrictiona activitatea sau impune costuri suplimentare.
- Concentrarea pe un singur sector de activitate (CAEN 9200) expune compania integral la riscurile ciclice si reputationale ale industriei gambling.
Informatii Companie:
CUI: 26853265
Cod CAEN: 9200
Anul înființării: 2010
Contact:
Adresă: B-dul Republicii, Nr. 2k
Telefon:
Date financiare:
Scor financiar:
Bun
Activitate:
Activitati de jocuri de noroc si pariuri
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 279.327.911 | 290.728.217 | 276.733.024 | 227.951.037 | 113.117.884 | 100.734.031 |
| Venituri totale | 280.976.713 | 290.731.751 | 276.863.065 | 229.028.027 | 113.408.092 | 101.063.390 |
| Cheltuieli totale | 270.438.801 | 282.584.916 | 272.014.105 | 227.007.835 | 113.229.824 | 99.363.658 |
| Profit net | 8.921.599 | 7.226.578 | 4.180.138 | 1.960.764 | 70.081 | 1.426.769 |
| Total active | 32.032.792 | 25.230.224 | 10.778.740 | 6.276.000 | 2.462.797 | 4.203.929 |
| Total datorii | 2.287.740 | 1.455.685 | 2.329.676 | 2.007.074 | 1.689.592 | 2.074.036 |
| Capitaluri proprii | 29.745.052 | 23.774.539 | 8.449.064 | 4.268.926 | 773.205 | 2.129.893 |
| Casa si conturi banci | 7.747.438 | 7.503.820 | 4.613.239 | 3.933.968 | 964.036 | 454.490 |
| Nr. angajati | 28 | 16 | 17 | 15 | 12 | 19 |
| Capital subscris | 30.000 | 30.000 | 30.000 | 30.000 | 30.000 | 30.000 |
Scrie o recenzie
Pentru a scrie o recenzie, te rugăm să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Încă nu există recenzii
Fii primul care lasă o recenzie pentru această firmă!
Firme similare
Intrebari frecvente despre firme
Verificati daca firma are badge-ul "Verificat" care indica validarea datelor de catre echipa noastra. Consultati recenziile altor clienti, verificati CUI-ul la ANAF si cautati informatii suplimentare despre companie online.
Pentru a lasa o recenzie, trebuie sa fiti autentificat. Accesati tab-ul "Recenzii" de pe pagina firmei, selectati numarul de stele, completati titlul si descrierea experientei dvs., apoi apasati "Trimite recenzia".
Datele firmelor sunt preluate din Registrul Comertului si actualizate periodic. Pentru informatii 100% actuale despre o firma, va recomandam sa verificati direct la Registrul Comertului sau pe portalul ANAF.
Puteti contacta firma folosind datele de contact afisate pe pagina: telefon, email sau website. Daca firma are butonul "Suna Acum", puteti initia un apel direct din browser pe dispozitivele mobile.
Da, apasati butonul "Raporteaza firma" de pe pagina si selectati motivul raportarii. Echipa noastra va verifica informatiile si va face corecturile necesare in cel mai scurt timp.