Noblepiagio SRL
Descoperă toate informațiile esențiale despre NOBLEPIAGIO SRL și Nr. Registrul Comerțului J08/2364/2017. Sediul social se află pe Str. CARPATILOR, nr....
Locație: Brasov, Brasov
Descriere:
Descoperă toate informațiile esențiale despre NOBLEPIAGIO SRL și Nr. Registrul Comerțului J08/2364/2017. Sediul social se află pe Str. CARPATILOR, nr. 60, oferind acces rapid la servicii și suport. Pentru detalii suplimentare sau colaborări, contactează-ne la telefon 0368469190. Alege NOBLEPIAGIO SRL, o firmă cu date transparente, înregistrată legal în România, gata să răspundă solicitărilor tale!
Analiza Financiara:
Rezumat: Noblepiagio SRL este o companie din sectorul jocurilor de noroc cu sediul in Brasov, care in 2024 a inregistrat performante financiare remarcabile, cu o cifra de afaceri de 163.299.241 RON si un profit net de 26.203.675 RON, confirmand pozitia sa solida pe piata.
Noblepiagio SRL (CUI 38097882), infiintata in 2017 la Brasov, activeaza in domeniul jocurilor de noroc si pariurilor (CAEN 9200) si a demonstrat in exercitiul financiar 2024 o evolutie financiara deosebit de puternica, obtinand un scor financiar de 80 din 100.
**Performanta operationala**
Cifra de afaceri a atins 163.299.241 RON, in timp ce veniturile totale au depasit semnificativ acest nivel, ajungand la 212.685.053 RON - diferenta de aproximativ 49.385.812 RON sugerand venituri financiare sau din alte activitati adiacente operatiunilor de baza. Cheltuielile totale s-au ridicat la 182.277.756 RON, iar profitul net final a fost de 26.203.675 RON, reprezentand o marja de profit neta de 16,05%. Aceasta marja este considerata solida pentru industria jocurilor de noroc, un sector cu costuri operationale ridicate (licente, tehnologie, personal, spatii comerciale).
**Structura bilantului**
Activele totale ale companiei insumeaza 41.411.747 RON, din care activele circulante reprezinta 29.389.086 RON (70,97% din total), reflectand un caracter preponderent operativ al afacerii. Numerarul disponibil este de 16.425.297 RON, ceea ce indica o lichiditate imediata foarte buna - compania detine aproape 40% din activele totale sub forma de numerar si echivalente. Activele imobilizate sunt modeste, de 7.502.970 RON, semn ca modelul de business nu necesita investitii masive in infrastructura proprie.
**Structura de finantare si solvabilitate**
Capitalurile proprii ajung la 26.371.494 RON, comparativ cu datoriile totale de 15.040.253 RON, rezultand o rata a indatorarii de 36,32%. Aceasta rata este confortabila si semnifica faptul ca aproximativ 64% din activele companiei sunt finantate din surse proprii. Capitalul social subscris este de doar 63.000 RON, modest fata de dimensiunea afacerii, insa capitalurile proprii au crescut organic prin acumularea profiturilor nedistribuite.
**Rentabilitate si eficienta**
Indicatorul cel mai impresionant este rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE) de 99,36%, ceea ce inseamna ca, practic, in decurs de un an, compania a generat un profit echivalent cu aproape intregul capital propriu. Acest nivel exceptional al ROE reflecta atat profitabilitatea ridicata a sectorului, cat si utilizarea eficienta a capitalului. Cu 383 de angajati, compania genereaza in medie aproximativ 426.000 RON cifra de afaceri per angajat, un nivel de productivitate solid pentru domeniu.
**Contextul sectorului**
Industria jocurilor de noroc din Romania este supusa unui cadru de reglementare strict, administrat de Oficiul National pentru Jocuri de Noroc (ONJN). Performantele Noblepiagio SRL sunt notabile si in contextul presiunilor fiscale si de conformare specifice acestui sector, confirmand o gestiune manageriala matura.
**Performanta operationala**
Cifra de afaceri a atins 163.299.241 RON, in timp ce veniturile totale au depasit semnificativ acest nivel, ajungand la 212.685.053 RON - diferenta de aproximativ 49.385.812 RON sugerand venituri financiare sau din alte activitati adiacente operatiunilor de baza. Cheltuielile totale s-au ridicat la 182.277.756 RON, iar profitul net final a fost de 26.203.675 RON, reprezentand o marja de profit neta de 16,05%. Aceasta marja este considerata solida pentru industria jocurilor de noroc, un sector cu costuri operationale ridicate (licente, tehnologie, personal, spatii comerciale).
**Structura bilantului**
Activele totale ale companiei insumeaza 41.411.747 RON, din care activele circulante reprezinta 29.389.086 RON (70,97% din total), reflectand un caracter preponderent operativ al afacerii. Numerarul disponibil este de 16.425.297 RON, ceea ce indica o lichiditate imediata foarte buna - compania detine aproape 40% din activele totale sub forma de numerar si echivalente. Activele imobilizate sunt modeste, de 7.502.970 RON, semn ca modelul de business nu necesita investitii masive in infrastructura proprie.
**Structura de finantare si solvabilitate**
Capitalurile proprii ajung la 26.371.494 RON, comparativ cu datoriile totale de 15.040.253 RON, rezultand o rata a indatorarii de 36,32%. Aceasta rata este confortabila si semnifica faptul ca aproximativ 64% din activele companiei sunt finantate din surse proprii. Capitalul social subscris este de doar 63.000 RON, modest fata de dimensiunea afacerii, insa capitalurile proprii au crescut organic prin acumularea profiturilor nedistribuite.
**Rentabilitate si eficienta**
Indicatorul cel mai impresionant este rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE) de 99,36%, ceea ce inseamna ca, practic, in decurs de un an, compania a generat un profit echivalent cu aproape intregul capital propriu. Acest nivel exceptional al ROE reflecta atat profitabilitatea ridicata a sectorului, cat si utilizarea eficienta a capitalului. Cu 383 de angajati, compania genereaza in medie aproximativ 426.000 RON cifra de afaceri per angajat, un nivel de productivitate solid pentru domeniu.
**Contextul sectorului**
Industria jocurilor de noroc din Romania este supusa unui cadru de reglementare strict, administrat de Oficiul National pentru Jocuri de Noroc (ONJN). Performantele Noblepiagio SRL sunt notabile si in contextul presiunilor fiscale si de conformare specifice acestui sector, confirmand o gestiune manageriala matura.
Puncte forte
- Rentabilitate exceptionala - ROE de 99,36% si marja de profit de 16,05% demonstreaza o eficienta financiara remarcabila si o putere de generare a profitului net de 26.203.675 RON.
- Lichiditate foarte buna - numerarul de 16.425.297 RON reprezinta aproape 40% din activele totale, asigurand companiei o rezilienta financiara solida in fata eventualelor socuri operationale.
- Grad redus de indatorare - rata indatorarii de 36,32% si capitaluri proprii de 26.371.494 RON reflecta o structura financiara sanatoasa, cu dependenta scazuta de finantare externa.
- Scala operationala matura - cu 383 de angajati si o cifra de afaceri de peste 163 milioane RON la doar 7 ani de la infiintare, compania a construit rapid o pozitie de piata semnificativa in sectorul sau.
Factori de risc
- Risc de reglementare ridicat - sectorul jocurilor de noroc este supus unor modificari legislative frecvente in Romania, iar endurirrea cadrului legal (taxe, restrictii de operare, cerinte de licenta) poate afecta direct profitabilitatea.
- Concentrare sectoriala - activitatea exclusiv in CAEN 9200 expune compania la riscuri specifice sectorului, fara diversificare in alte domenii care ar putea compensa eventuale perioade nefavorabile.
- Dependenta de mediul macroeconomic si de consumul populatiei - veniturile din jocuri de noroc sunt corelate cu puterea de cumparare a consumatorilor, iar o recesiune economica sau o crestere a inflatiei poate reduce semnificativ volumele operate.
Informatii Companie:
CUI: 38097882
Cod CAEN: 9200
Anul înființării: 2017
Contact:
Adresă: Str. Carpatilor, Nr. 60
Telefon:
Date financiare:
Scor financiar:
Bun
Activitate:
Activitati de jocuri de noroc si pariuri
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 163.299.241 | 156.844.309 | 128.020.142 | 68.268.974 | 31.449.617 | 30.642.199 |
| Venituri totale | 212.685.053 | 203.335.198 | 162.380.678 | 88.914.195 | 40.347.884 | 34.636.362 |
| Cheltuieli totale | 182.277.756 | 172.736.709 | 126.423.700 | 73.212.761 | 35.101.400 | 35.124.125 |
| Profit net | 26.203.675 | 26.527.207 | 30.595.761 | 13.760.468 | 4.782.519 | -487.763 |
| Total active | 41.411.747 | 45.124.660 | 63.145.221 | 32.591.702 | 18.526.427 | 9.899.815 |
| Total datorii | 15.040.253 | 18.476.876 | 32.455.892 | 18.518.087 | 18.244.779 | 14.402.186 |
| Capitaluri proprii | 26.371.494 | 26.647.784 | 30.689.329 | 14.073.615 | 281.648 | -4.502.371 |
| Casa si conturi banci | 16.425.297 | 25.552.449 | 21.917.647 | 15.595.162 | 13.316.787 | 5.067.700 |
| Nr. angajati | 383 | 238 | 171 | 92 | 65 | 74 |
| Capital subscris | 63.000 | 63.000 | 63.000 | 63.000 | 31.500 | 30.000 |
Scrie o recenzie
Pentru a scrie o recenzie, te rugăm să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Încă nu există recenzii
Fii primul care lasă o recenzie pentru această firmă!
Firme similare
Intrebari frecvente despre firme
Verificati daca firma are badge-ul "Verificat" care indica validarea datelor de catre echipa noastra. Consultati recenziile altor clienti, verificati CUI-ul la ANAF si cautati informatii suplimentare despre companie online.
Pentru a lasa o recenzie, trebuie sa fiti autentificat. Accesati tab-ul "Recenzii" de pe pagina firmei, selectati numarul de stele, completati titlul si descrierea experientei dvs., apoi apasati "Trimite recenzia".
Datele firmelor sunt preluate din Registrul Comertului si actualizate periodic. Pentru informatii 100% actuale despre o firma, va recomandam sa verificati direct la Registrul Comertului sau pe portalul ANAF.
Puteti contacta firma folosind datele de contact afisate pe pagina: telefon, email sau website. Daca firma are butonul "Suna Acum", puteti initia un apel direct din browser pe dispozitivele mobile.
Da, apasati butonul "Raporteaza firma" de pe pagina si selectati motivul raportarii. Echipa noastra va verifica informatiile si va face corecturile necesare in cel mai scurt timp.