Sari la continut

Sennheiser International Manufacturing Gmbh Wedemark Sucursala BraŞov

Descoperă toate informațiile esențiale despre SENNHEISER INTERNATIONAL MANUFACTURING GMBH WEDEMARK SUCURSALA BRAŞOV și Nr. Registrul Comerțului J08/57...

Locație: Braşov, Braşov

Descriere:

Descoperă toate informațiile esențiale despre SENNHEISER INTERNATIONAL MANUFACTURING GMBH WEDEMARK SUCURSALA BRAŞOV și Nr. Registrul Comerțului J08/578/2018. Sediul social se află pe Str. Hermann Oberth, nr. 23A, oferind acces rapid la servicii și suport. Alege SENNHEISER INTERNATIONAL MANUFACTURING GMBH WEDEMARK SUCURSALA BRAŞOV, o firmă cu date transparente, înregistrată legal în România, gata să răspundă solicitărilor tale!

Analiza Financiara:

Rezumat: Sennheiser International Manufacturing Gmbh Wedemark Sucursala BraSov a avut in 2024 un nivel ridicat al activitatii si a generat profit net, ceea ce confirma o functionare operationala solida. Principalul risc ramane structura bilantiera, marcata de capitaluri proprii nule, indatorare de 100,00% si lichiditate imediata redusa.
Sennheiser International Manufacturing Gmbh Wedemark Sucursala BraSov opereaza in productia de electronice de larg consum si, in 2024, a raportat o activitate la scara ridicata, cu o cifra de afaceri de 409.130.037 RON. Nivelul veniturilor totale, de 405.261.400 RON, este apropiat de cifra de afaceri, ceea ce arata ca businessul este sustinut in principal de activitatea operationala, fara o dependenta vizibila de venituri exceptionale. Din perspectiva profitabilitatii, compania a incheiat anul cu un profit net de 19.491.032 RON si o marja neta de 4,76%, un nivel pozitiv, dar moderat pentru un producator industrial, indicand un control rezonabil al costurilor intr-un sector unde presiunea pe marje poate fi ridicata.

Cheltuielile totale au fost de 381.941.849 RON, ceea ce inseamna ca firma a reusit sa pastreze un ecart favorabil intre venituri si costuri. Raportat la cei 159 de angajati, volumul afacerii sugereaza o productivitate buna a bazei de personal, cu venituri consistente generate per salariat. Acest aspect poate indica o organizare eficienta a operatiunilor si o utilizare buna a resurselor umane, mai ales intr-o activitate de productie specializata.

Structura activelor arata un echilibru orientat spre functionarea curenta a afacerii. Activele totale sunt de 186.893.710 RON, dintre care 59.987.753 RON reprezinta active imobilizate, iar 126.895.889 RON active circulante. Ponderea ridicata a activelor circulante sugereaza o baza importanta de resurse necesare ciclului operational, precum stocuri, creante sau alte elemente de exploatare. Totusi, numerarul si conturile la banci sunt de doar 1.659.916 RON, un nivel redus in raport cu dimensiunea afacerii si cu activele circulante totale, ceea ce poate semnala o lichiditate imediata restransa.

Cel mai important punct de atentie vine din structura financiara. Datoriile totale sunt raportate la 186.893.710 RON, exact la nivelul activelor totale, iar capitalurile proprii sunt 0 RON. In consecinta, rata indatorarii este de 100,00%, ceea ce indica o dependenta completa de finantarea prin datorii. Pentru o sucursala, aceasta configuratie poate avea particularitati de raportare, insa, strict pe baza datelor furnizate, compania nu are tampon propriu de capital in bilant. Acest lucru creste sensibilitatea la socuri operationale, la intarzieri de incasare si la eventuale modificari ale conditiilor de finantare. Per ansamblu, compania afiseaza un volum solid al activitatii si profitabilitate pozitiva, dar cu un profil financiar tensionat din cauza capitalizarii nule si a lichiditatii imediate reduse.
Puncte forte
  • Cifra de afaceri de 409.130.037 RON confirma o activitate ampla si o pozitie operationala relevanta in sectorul de productie.
  • Compania a ramas profitabila, cu un profit net de 19.491.032 RON si o marja neta de 4,76%.
  • Ponderea mare a activelor circulante, de 126.895.889 RON, sustine desfasurarea activitatii curente si ciclul operational.
  • Raportat la 159 de angajati, volumul veniturilor indica o productivitate buna a resurselor umane.
Factori de risc
  • Capitalurile proprii sunt 0 RON, iar datoriile acopera integral activele, ceea ce reflecta o dependenta totala de finantarea externa.
  • Numerarul de 1.659.916 RON este redus comparativ cu dimensiunea afacerii, ceea ce poate limita flexibilitatea pe termen scurt.
  • Marja de profit de 4,76% este pozitiva, dar lasa un spatiu relativ limitat pentru absorbirea unor cresteri de costuri sau socuri operationale.
Analiza generata automat pe baza datelor ANAF - 11.03.2026

Informatii Companie:

CUI: 38628550
Cod CAEN: 2640
Anul înființării: 2017

Contact:

Adresă: Str. Hermann Oberth, nr. 23A

Date financiare:

Scor financiar:
60/100
Mediu
Activitate: Fabricarea produselor electronice de larg consum
Indicator 2024
Cifra de afaceri 409.130.037
Venituri totale 405.261.400
Cheltuieli totale 381.941.849
Profit net 19.491.032
Total active 186.893.710
Total datorii 186.893.710
Capitaluri proprii 0
Casa si conturi banci 1.659.916
Nr. angajati 159
Capital subscris 0
Toate valorile sunt exprimate in RON. Sursa: ANAF - Ministerul Finantelor
Scrie o recenzie
Pentru a scrie o recenzie, te rugăm să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Încă nu există recenzii

Fii primul care lasă o recenzie pentru această firmă!

Firme similare

Electro-Assemblies S.R.L.

Echipamente It și Electronice

Valiug

Wiosun Project S.R.L.

Echipamente It și Electronice

Giurgiu

Soft Xp S.R.L.

Echipamente It și Electronice

Maierus

Phoenix IT SRL

Echipamente It și Electronice

Brasov

Royal Solar Production S.R.L.

Echipamente It și Electronice

Sat Clinceni, Comuna Clinceni

Miele Tehnica SRL

Echipamente It și Electronice

Feldioara

Intrebari frecvente despre firme

Verificati daca firma are badge-ul "Verificat" care indica validarea datelor de catre echipa noastra. Consultati recenziile altor clienti, verificati CUI-ul la ANAF si cautati informatii suplimentare despre companie online.

Pentru a lasa o recenzie, trebuie sa fiti autentificat. Accesati tab-ul "Recenzii" de pe pagina firmei, selectati numarul de stele, completati titlul si descrierea experientei dvs., apoi apasati "Trimite recenzia".

Datele firmelor sunt preluate din Registrul Comertului si actualizate periodic. Pentru informatii 100% actuale despre o firma, va recomandam sa verificati direct la Registrul Comertului sau pe portalul ANAF.

Puteti contacta firma folosind datele de contact afisate pe pagina: telefon, email sau website. Daca firma are butonul "Suna Acum", puteti initia un apel direct din browser pe dispozitivele mobile.

Da, apasati butonul "Raporteaza firma" de pe pagina si selectati motivul raportarii. Echipa noastra va verifica informatiile si va face corecturile necesare in cel mai scurt timp.
Adaugă anunț Firme Autentifică-te