Warehouses de Pauw Romania S.R.L.
Locație: Sector 2, Bucuresti
Descriere:
Warehouses de Pauw Romania S.R.L. (CUI: 21664036, Reg. Com.: J40/8568/2007) este partenerul dvs. de încredere pentru dezvoltare (promovare) imobiliara în zona Sector 2, Bucuresti.
Situați la Str. Gara Herastrau, Nr. 2, suntem pregătiți să răspundem nevoilor dvs. profesionale cu promptitudine și profesionalism.
Analiza Financiara:
Rezumat: Warehouses de Pauw Romania S.R.L. are in 2024 o pozitie financiara puternica prin profitabilitate si baza patrimoniala, confirmata de un scor de 80/100. Principalul punct de atentie ramane nivelul ridicat al indatorarii si lichiditatea curenta limitata raportata la marimea obligatiilor.
Warehouses de Pauw Romania S.R.L. prezinta in 2024 un profil financiar solid pe profitabilitate, specific unui model de business intensiv in active imobiliare. Compania raporteaza o cifra de afaceri de 534.890.685 lei si venituri totale de 585.653.878 lei, cu cheltuieli totale de 342.097.140 lei. Diferenta se reflecta intr-un profit net de 213.779.403 lei, ceea ce confirma o capacitate foarte buna de generare a rezultatului net.
Marja de profit de 39,97% este ridicata pentru dimensiunea companiei si arata ca o parte semnificativa din venituri ramane in firma dupa acoperirea costurilor. Raportat la capitalurile proprii de 1.539.766.681 lei, ROE de 13,88% indica un randament bun al capitalului actionarilor, fara a sugera o supra-performanta speculativa. Profitabilitatea este sustinuta si de raportul venituri totale versus cheltuieli, cu un excedent operational consistent.
Bilantul arata o structura puternic orientata spre active imobilizate: 5.550.918.166 lei din active totale de 5.848.581.456 lei, adica aproximativ 95% din total. Acest profil este coerent cu codul CAEN 4110, unde dezvoltarea imobiliara necesita investitii mari pe termen lung. Activele circulante sunt de 290.043.325 lei, iar numerarul si conturile sunt de 19.575.557 lei, ceea ce indica o lichiditate imediata limitata raportat la scara bilantului.
Gradul de indatorare de 73,78%, cu datorii totale de 4.314.938.339 lei, este elementul principal de monitorizat. Capitalurile proprii raman totusi robuste la 1.539.766.681 lei, iar capitalul subscris de 832.134.000 lei ofera un suport patrimonial relevant. Raportul datorii/capitaluri proprii este ridicat, ceea ce amplifica sensibilitatea la costul finantarii si la ritmul de monetizare al proiectelor.
Eficienta pe resursa umana este foarte buna in termeni financiari: la 26 angajati, cifra de afaceri pe angajat este de aproximativ 20.572.719 lei, iar profitul net pe angajat de aproximativ 8.222.285 lei. Aceste niveluri confirma un model de business cu productivitate mare, bazat pe capital si active, nu pe volum mare de personal.
Per ansamblu, scorul financiar 80/100 este sustinut de profitabilitate ridicata si baza patrimoniala consistenta, in paralel cu un profil de risc concentrat pe indatorare si lichiditate curenta.
Marja de profit de 39,97% este ridicata pentru dimensiunea companiei si arata ca o parte semnificativa din venituri ramane in firma dupa acoperirea costurilor. Raportat la capitalurile proprii de 1.539.766.681 lei, ROE de 13,88% indica un randament bun al capitalului actionarilor, fara a sugera o supra-performanta speculativa. Profitabilitatea este sustinuta si de raportul venituri totale versus cheltuieli, cu un excedent operational consistent.
Bilantul arata o structura puternic orientata spre active imobilizate: 5.550.918.166 lei din active totale de 5.848.581.456 lei, adica aproximativ 95% din total. Acest profil este coerent cu codul CAEN 4110, unde dezvoltarea imobiliara necesita investitii mari pe termen lung. Activele circulante sunt de 290.043.325 lei, iar numerarul si conturile sunt de 19.575.557 lei, ceea ce indica o lichiditate imediata limitata raportat la scara bilantului.
Gradul de indatorare de 73,78%, cu datorii totale de 4.314.938.339 lei, este elementul principal de monitorizat. Capitalurile proprii raman totusi robuste la 1.539.766.681 lei, iar capitalul subscris de 832.134.000 lei ofera un suport patrimonial relevant. Raportul datorii/capitaluri proprii este ridicat, ceea ce amplifica sensibilitatea la costul finantarii si la ritmul de monetizare al proiectelor.
Eficienta pe resursa umana este foarte buna in termeni financiari: la 26 angajati, cifra de afaceri pe angajat este de aproximativ 20.572.719 lei, iar profitul net pe angajat de aproximativ 8.222.285 lei. Aceste niveluri confirma un model de business cu productivitate mare, bazat pe capital si active, nu pe volum mare de personal.
Per ansamblu, scorul financiar 80/100 este sustinut de profitabilitate ridicata si baza patrimoniala consistenta, in paralel cu un profil de risc concentrat pe indatorare si lichiditate curenta.
Puncte forte
- Profitabilitate foarte ridicata, cu profit net de 213.779.403 lei si marja neta de 39,97%.
- Baza de active foarte puternica (5.848.581.456 lei), aliniata modelului de dezvoltare imobiliara.
- Capitaluri proprii solide (1.539.766.681 lei) si ROE de 13,88%, ceea ce arata utilizarea eficienta a capitalului.
- Productivitate financiara ridicata per angajat, specifica unui model intensiv in capital.
Factori de risc
- Indatorare ridicata (73,78%), cu datorii totale de 4.314.938.339 lei, ceea ce creste presiunea financiara.
- Lichiditate imediata redusa: numerar de 19.575.557 lei comparativ cu nivelul datoriilor totale.
- Structura activelor este foarte concentrata in active imobilizate, ceea ce poate reduce flexibilitatea financiara pe termen scurt.
Informatii Companie:
CUI: 21664036
Cod CAEN: 4110
Anul înființării: 2007
Contact:
Adresă: Str. Gara Herastrau, Nr. 2
Telefon:
Date financiare:
Scor financiar:
Bun
Activitate:
Dezvoltare (promovare) imobiliara
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 534.890.685 | 407.001.640 | 361.563.213 | 286.722.528 | 210.262.842 | 151.454.934 |
| Venituri totale | 585.653.878 | 490.323.614 | 464.160.097 | 316.519.821 | 241.240.589 | 172.639.384 |
| Cheltuieli totale | 342.097.140 | 310.424.161 | 286.790.172 | 221.668.244 | 240.536.833 | 183.909.622 |
| Profit net | 213.779.403 | 156.761.772 | 157.477.424 | 82.543.872 | 703.756 | -11.270.238 |
| Total active | 5.848.581.456 | 4.706.488.572 | 4.342.789.522 | 3.670.148.872 | 3.079.991.187 | 2.692.532.874 |
| Total datorii | 4.314.938.339 | 3.265.354.868 | 3.060.548.470 | 2.544.476.881 | 2.464.542.118 | 2.071.188.917 |
| Capitaluri proprii | 1.539.766.681 | 1.437.657.575 | 1.280.895.803 | 1.123.985.830 | 614.448.090 | 613.744.324 |
| Casa si conturi banci | 19.575.557 | 29.704.419 | 16.191.576 | 18.766.310 | 4.989.749 | 9.508.168 |
| Nr. angajati | 26 | 24 | 22 | 17 | 17 | 15 |
| Capital subscris | 832.134.000 | 832.134.000 | 832.134.000 | 832.134.000 | 624.100.010 | 624.100.000 |
Scrie o recenzie
Pentru a scrie o recenzie, te rugăm să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Încă nu există recenzii
Fii primul care lasă o recenzie pentru această firmă!
Firme similare
Intrebari frecvente despre firme
Verificati daca firma are badge-ul "Verificat" care indica validarea datelor de catre echipa noastra. Consultati recenziile altor clienti, verificati CUI-ul la ANAF si cautati informatii suplimentare despre companie online.
Pentru a lasa o recenzie, trebuie sa fiti autentificat. Accesati tab-ul "Recenzii" de pe pagina firmei, selectati numarul de stele, completati titlul si descrierea experientei dvs., apoi apasati "Trimite recenzia".
Datele firmelor sunt preluate din Registrul Comertului si actualizate periodic. Pentru informatii 100% actuale despre o firma, va recomandam sa verificati direct la Registrul Comertului sau pe portalul ANAF.
Puteti contacta firma folosind datele de contact afisate pe pagina: telefon, email sau website. Daca firma are butonul "Suna Acum", puteti initia un apel direct din browser pe dispozitivele mobile.
Da, apasati butonul "Raporteaza firma" de pe pagina si selectati motivul raportarii. Echipa noastra va verifica informatiile si va face corecturile necesare in cel mai scurt timp.